Historia Przedszkola nr 5

Nasze Przedszkole zostało wybudowane przez Andrychowskie Zakłady Przemysłu Bawełnianego i oddane do użytku w 1974 r. Od tamtej pory rozwija się , modernizuje i dokłada wszelkich starań by jego mali wychowankowie czerpali jak najwięcej przyjemności oraz wiedzy.

Wokół budynku przedszkola znajduje się duży ogród, wyposażony w liczne urządzenia pozwalające na kreatywną zabawę. Wiosną dzieci w Naszym Zielniku zamieniają się w małych ogrodników – sadzą i sieją oraz doglądają kiełkujących roślin.

Każdego dnia spacerujemy po okolicy, by rozwijać i utrwalać swoją wiedzę na temat otaczającej przyrody oraz aktywnie i zdrowo spędzać czas. Nasze zdrowie i samopoczucie są dla nas priorytetem, dlatego też o nasze brzuszki i odpowiednią dietę dbają wspaniałe panie kucharki. Codziennie nasze posiłki obfitują w warzywa i owoce, bardzo często zajadamy pachnące deserki, a pyszne obiady szybko znikają z naszych talerzy.

Do Przedszkola uczęszcza 125 dzieci podzielonych na grupy wiekowe: od najmłodszych 3-letnich po najstarsze 6-letnie.

Przedszkole czynne jest od 6.30- 17.00

W Przedszkolu panuje ciepła, domowa atmosfera, która pomaga naszym najmłodszym odpowiednio się rozwijać i czerpać radość z dzieciństwa. Wykształcona kadra cieszy się nieograniczonym potencjałem oraz niesamowitą kreatywnością. Bardzo cenimy współpracę z Rodzicami, ponieważ tylko idąc wspólną drogą możemy rozwijać indywidualne możliwości ich pociech.